Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Podziel się:

Podziel się:

Przyjaźń - miłość - rodzina

"Dzieciństwo to miejsce, gdzie mieszka się przez całe życie." Rosa Montero

Wraz z końcem lutego odwiedziliśmy kino Planet Cinema w Ełku, żeby móc wspólnie obejrzeć australijski film pt. "Chłopiec z burzy". Ta filmowa opowieść bardzo nas wzruszyła. Teraz, kiedy na każdym kroku obserwujemy bądź doświadczamy obojętności, bezwzględności i okrucieństwa tego świata, coraz częściej poszukujemy tego, co nam da to poczucie pewności i bezpieczeństwa czyli miłości i przyjaźni. Takich uczuć, które mieliśmy okazję obserwować na ekranie we wcześniej wspomnianym filmie. "Chłopiec z burzy", to nie tylko opowieść o przyjaźni chłopca z pelikanem, to również opowieść o miłości dziadka do wnuczki. Jest to również opowieść o ogromnej tęsknocie za kobietą, której nie ma już wśród żywych, która jest tym spoiwem czyli łącznikiem dwóch pokoleń: dziadka i wnuczki. Lubią oni ze sobą przebywać i rozmawiać, głównie o utracie córki - w przypadku dziadka i utracie matki - w przypadku wnuczki. W filmie zawarte jest ważne dla nas wszystkich przesłanie. Mianowicie takie, że różnice zdań na ten sam temat, różnorodne wyobrażenia tej samej rzeczy, różne sposoby realizacji tego samego przedsięwzięcia, nie dzielą rodziny, w której panuje miłość, zrozumienie i przebaczenie. Czasami potrzebny jest jednak czas na uporanie się z przeciwnościami losu - nieszczęściem lub problemem, czas na ich przeżycie w całości czyli od początku do końca , czas na przemyślenie i nabranie pewnego dystansu do nich. Ważne jest więc byśmy o tym pamiętali, zamiast złościć się na swoich bliskich czy na przyjaciół lub bezpodstawnie im coś zarzucać.
Pozostaje nam jedynie mieć nadzieję, że z miłością, z przyjaźnią czy z normalnie prosperującą rodziną spotykać się będziemy ot tak na co dzień a nie tylko na ekranie w kinie.
Dziękujemy dyrekcji i kierownictwu kina za bezpłatne wejściówki na ten film.
Grupa filmowa FANI KINA I FILMU
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Krystyna Michałowska oraz opublikowany na portalu Ełk: Przyjaźń - miłość - rodzina
Oceń artykuł:

(0)