Sobota, 8 sierpnia 2020. Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

Podziel się:

Podziel się:

DBI 2019

Wkrótce będzie możliwe bezprzewodowe wysyłanie informacji na cały świat, tak, że każdy człowiek będzie mógł to robić przy pomocy małego urządzenia noszonego przy sobie. (cytat pochodzi z dodatku do „New York Timesa”: Popular Mechanics z października 1909 roku !!!) Nikola Tesla

W pierwszym tygodniu ferii zimowych uczniowie z klas IV-V mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach, których celem głównym było poznanie różnego rodzaju narzędzi i aplikacji cyfrowych. Ich znajomość w zakresie teorii i praktyki jest konieczna dla tworzenia w przyszłości rzeczy przydatnych nam wszystkim w życiu codziennym. Uczniowie rozpoczynali od obejrzenia krótkiego filmu objaśniającego zasady działania poznawanego narzędzia, aplikacji, po czym przystępowali do praktycznego poznawania testując poszczególne funkcje. W ten sposób poznali: canvę, padlet, pixabay, pixir, thinglink, pinterest, realtimeboard, pixteller, dysk google, piktochart, designbold, milanote i inne. Niektóre z nich uznali za wyjątkowo przydatne do przeprowadzania atrakcyjnych zajęć lekcyjnych. Prezentacje, które będą tworzyć w przyszłości, przyjmą różne formy a przez to staną się ciekawsze od wykonywanych wcześniej. W przerwach prowadzone były rozmowy na takie tematy, jak: szacunek, mądrość, życzliwość, odwaga, uczciwość czy odpowiedzialność. W dyskusjach odnoszono się - głównie - do działań człowieka w internecie. Nie zabrakło też gier i zabaw, kształcących, zarówno umysł, jak i umiejętność współpracy w grupie.
Kolejnym działaniem uczniów w ramach obchodów "Dnia Bezpiecznego Internetu" było stworzenie - na godzinie wychowawczej - internetowego dekalogu czyli zbioru podstawowych zasad obowiązujących korzystających z internetu. Jak wiele słowo mówione może zdziałać jesteśmy świadomi tego wszyscy. Również uczniowie, którzy dodatkowo stworzyli króciutki film, w którym przedstawili zasady, stosowane przez siebie na co dzień. Napisana i odegrana później przez uczennice scenka, to próba zasygnalizowania negatywnego i narastającego w zastraszającym tempie zjawiska obrażania ludzi w internecie. W trakcie długich przerw międzylekcyjnych oglądane były filmy animowane ze strony https://sieciaki.pl/.
Michałowska Krystyna - nauczyciel ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostkach
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Krystyna Michałowska
Oceń artykuł:

(0)