Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Podziel się:

Podziel się:

„500 lat później”

To nie cel podróży jest sensem podróżowania, a nieszczęścia, które się zdarzają i wspomnienia, które tworzysz po drodze. Penelope Riley

27 września 2019 roku rozpoczął się dla nas kolejny już rok z Filmoteką Szkolną. Filmem inaugurującym nasze tegoroczne szkolne działania filmowe była „Wyprawa Magellana”. Wybór tego filmu nie był dziełem przypadku. Stanowi doskonałe połączenie świata nauki i świata filmu. Ponadto w 2019 roku przypada 500 rocznica rozpoczęcia wyprawy dookoła świata prowadzonej przez Ferdynanda Magellana. Warto więc było zobaczyć ten film, by móc porównać artystyczną wizję przebiegu wyprawy z jej wizją książkową.
I choć dla wytrawnego konesera filmu, to trochę za mało, to jednak "Wyprawa Magellana" jest filmem stojącym na dobrym poziomie i wartym polecenia. Świetny – jak zwykle – polski dubbing. Walka z wielkim żywiołem, zetknięcie z nieznanymi plemionami i szereg innych niebezpiecznych sytuacji podkręcających akcję.
Dziękujemy dyrekcji i kierownictwu kina Planet Cinema w Ełku za dalsze wspieranie naszych filmowych działań. Darmowe wejściówki na wybrane przez nas filmy pozwolą nam na bieżąco śledzić nowości filmowe.

Grupa filmowa FANI KINA I FILMU
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Krystyna Michałowska
Oceń artykuł:

(0)