Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Podziel się:

Podziel się:

"10 Festiwal Filmoteki Szkolnej już za nami"

Powodzenie u publiczności - to jest kryterium. Alfred Hitchcock

W dniach 28-30 października 2019 roku uczestniczyliśmy w wydarzeniach 10 Festiwalu Filmoteki Szkolnej, który odbył się w Warszawie.
Największym wydarzeniem pierwszego dnia festiwalu była projekcja pełnometrażowego filmu dokumentalnego „In Touch „ oraz spotkanie z jego reżyserem Pawłem Ziemilskim. Film ukazuje życie mieszkańców wsi Stare Juchy i porusza niezmiernie ważną kwestię emigracji zarobkowej.
Drugi dzień festiwalu upłynął głównie na warsztatach w Filmotece Narodowej – Instytucie Audiowizualnym (FINA). Uwieńczeniem tego dnia była gala finałowa w kinie Iluzjon zakończona pokazem niemego filmu komediowego z 1924 roku pt: „Sherlock Junior”. Muzykę do filmu wykonała Julia Marcell.
Warsztaty charakteryzacji okazały się strzałem w dziesiątkę. Wszyscy uczestnicy tych warsztatów w ciszy i skupieniu przyglądali się pracy nad raną postrzałową. Po czym samodzielnie lub w parach pracowali nad wykonywaniem rany postrzałowej lub ciętej.
10 Festiwal Filmoteki Szkolnej już za nami. Będziemy czekać na kolejny. A tymczasem zapraszamy na fotorelację z kina Iluzjon i z warsztatów w FINA.

Grupa filmowa FANI KINA I FILMU
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Krystyna Michałowska oraz opublikowany na portalu Ełk: "10. Festiwal Filmoteki Szkolnej już za nami"
Oceń artykuł:

(0)