Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Podziel się:

Podziel się:

'Merry Us @ Christmas Fuss' - Święta nie tylko od święta.

‘Stay positive and open – minded’ to główne założenie projektu międzynarodowego realizowanego przez Zespół Szkół Sportowych w Ełku.

eTwinning to społeczność szkolna, gromadząca szkoły i przedszkola z całej Europy, współpracująca za pomocą mediów elektronicznych oraz doskonalenie zawodowe nauczycieli.
Nauczyciele wraz z uczniami wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami – współdziałając i wymieniając się informacjami i materiałami do nauki. "eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę. Program zgromadził już niemal 680 tysięcy nauczycieli ze 206 tysięcy szkół, którzy łącznie zrealizowali już niemal 90 tysięcy różnorodnych projektów rocznie."
‘Merry Us @ Christmas Fuss’ zatwierdzony przez Krajowe Biuro eTwinning Polska i Krajowe Biuro eTwinning Portugalia,to wyjątkowy projekt, w który zaangażowały się szkoły z Hiszpanii, Irlandii, Polski, Portugalii, Rumunii, Turcji i Ukrainy. Autorkami projektu są nauczycielki języka angielskiego z Zespołu Szkół Sportowych: Marlena Milewska i Edyta Ostrowska. Praca nad projektem trwała od października 2019 roku.

‘Merry Us @ Christmas Fuss’ to sposób na pokazanie tradycji świątecznych w Polsce oraz zdobycie wiedzy o takich właśnie tradycjach w innych krajach.

Hasłem projektu było ‘Stay positive and open – minded’ (Bądź pozytywny i miej otwarty umysł). Każdy kto zaangażował się w projekt, robił to chętnie i z pozytywnym nastawieniem.

Przez kilka miesięcy pracy i współpracy międzynarodowej wzięliśmy udział w wielu aktywnościach. Odwiedziliśmy Konsulat Św. Mikołaja w Kętrzynie, gdzie mieliśmy przyjemne zadanie wykonania bombek i dekoracji świątecznych pod okiem Elfa z pracowni Mikołaja. Tworzyliśmy kartki świąteczne dla naszych zagranicznych przyjaciół z projektu. Cieszyliśmy się kiedy i do nas dotarły świąteczne życzenia z Hiszpanii, Portugalii, Irlandii, Ukrainy, Polski …. Wspólnie napisaliśmy nowy tekst do świątecznej piosenki ‘Let it Snow’ (nagrania możecie posłuchać na stronie projektu). Mieliśmy niecodzienną okazję wziąć udział w warsztatach fotograficznych, z których każdy z nas wyszedł bogatszy o wiedzę ‘jak robić piękne zdjęcia nocą’. Wspólnie ozdabialiśmy świąteczne pierniczki i ciekawością czytaliśmy nowe wiadomości od naszych etwinning’owych partnerów.

Wspólnie cieszyliśmy się świątecznym klimatem i świątecznymi tradycjami. Było wielką przyjemnością poznać wielu ciekawych ludzi z różnych krajów.
Każde zadanie wykonane w ramach projektu było wyzwaniem i przyjemną zabawą. Jednak największą wartością ‘Merry Us @ Christmas Fuss’ było to, że mogliśmy to wszystko robić RAZEM.

Projekt zostanie zamknięty w lipcu 2020, jednak współpraca międzynarodowa nie kończy się na 'Merry Us @ Christmas Fuss'.


Organizatorki projektu: Marlena Milewska & Edyta Ostrowska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: marlena milewska
Oceń artykuł:

(0)