Poniedziałek, 21 stycznia 2019. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Podziel się:

Podziel się:

"Pasowanie na czytelnika" w SP w Nowej Wsi Ełckiej

Rozwijanie kompetencji czytelniczych oraz upowszechnianie czytelnictwa wśród uczniów jest jednym z priorytetów edukacyjnych ogłoszonych przez Ministra Edukacji Narodowej. Coroczna uroczystość „Pasowania na czytelnika w SP w Nowej Wsi Ełckiej doskonale wpisuje się z wyznaczony przez MEN kierunek.

W dniach 18-19 października 2016r. w szkolnej bibliotece Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi Ełckiej odbyła się uroczystość "Pasowania na czytelnika" uczniów klas drugich.
Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, zapoznali się z regulaminem biblioteki oraz wysłuchali wiersza pt. "Prośby książki". Uczniowie dowiedzieli się, jak dbać o książki, czego nie wolno robić podczas czytania.
Nasi nowi czytelnicy otrzymali zakładki do książek oraz plany lekcji, na których zaznaczą dzień odwiedzin w bibliotece. Każdy uczeń zapoznał się z pieczątką biblioteki szkolnej, którą ostemplował swój plan lekcji.
I wreszcie nadszedł czas na samodzielne wypożyczenie pierwszej książki. Na pewno w tym momencie radość małych czytelników była największa.
Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: SP w Nowej Wsi Ełckiej oraz opublikowany na portalu Ełk: "Pasowanie na czytelnika" w SP w Nowej Wsi Ełckiej
Oceń artykuł:

(0)