Czwartek, 13 sierpnia 2020. Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy

Podziel się:

Podziel się:

Dzień Patrona i Ślubowanie klas pierwszych w SP w Nowej Wsi Ełckiej

27 października 2016 r. w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi Ełckiej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Patrona. Dzień ten jest ważny dla wszystkich uczniów, tym bardziej, że łączy się z uroczystym Ślubowaniem klas pierwszych.

27 października 2016r. w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi Ełckiej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Patrona.
Dzień ten jest ważny dla wszystkich uczniów, tym bardziej, że łączy się z uroczystym Ślubowaniem klas pierwszych.
I właśnie Ślubowanie było pierwszym punktem uroczystości. W obecności całej szkolnej społeczności oraz zaproszonych gości, pierwszoklasiści złożyli uroczyste Ślubowanie i zostali pasowani na uczniów przez Dyrektora Szkoły - Jacka Szumskiego. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - ucz. Oliwia Bosińska, złożyła życzenia wszystkim pierwszakom i powitała ich w „szkolnej rodzinie”.
Po ślubowaniu wszyscy bawili się razem z uczniami, którzy przygotowali część artystyczną. Na początku przypomnieli postać naszego patrona, a potem zaprezentowali jego twórczość. Wspólnie z chórem wszyscy śpiewali znane piosenki do wierszy Jana Brzechwy. Cudowne kostiumy, wykonane przez rodziców dzieci z klas trzecich, uzupełniały talenty aktorskie dzieci.
Dopełnieniem pięknych występów uczniów było wykonanie piosenki z „Akademii Pana Kleksa” przez p. Dorotę Seweryn, mamę dwojga uczniów w duecie z Panem Dyrektorem.
Wspólne śpiewanie przybliżyło wszystkim postać i twórczość naszego patrona ­ Jana Brzechwy i było jeszcze jednym elementem integracji społeczności szkolnej
Brzechwę nazwano: „poetą dziecięcej radości”.
Jego twórczość jest bliska dzieciom, a utwory przenoszą czytelników w wesoły, kolorowy i pełen fantastycznych postaci świat. I w takim bajecznym nastroju odbyła się uroczystość Dnia Patrona.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: SP w Nowej Wsi Ełckiej oraz opublikowany na portalu Gmina Ełk: Dzień Patrona i Ślubowanie klas pierwszych w SP w Nowej Wsi Ełckiej
Oceń artykuł:

(0)