Czwartek, 12 grudnia 2019. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Podziel się:

Podziel się:

Jasełka i spotkania opłatkowe w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi Ełckiej

Święta Bożego Narodzenia otacza szczególna aura, której wszyscy oczekujemy. Ich wyjątkowość nie wynika jedynie z atmosfery przygotowań świątecznych, czy zapachu choinki. Wyjątkowość tych Świąt polega również na tym, że pozwalamy, by w trakcie ich trwania czas płynął wolniej, bez pośpiechu i hałasu codzienności.

W Szkole Podstawowej w Nowej Wsi Ełckiej świątecznie zrobiło się już 19 grudnia. W tym dniu odbyły się spotkania opłatkowe w klasach oraz szkolne jasełka. W klasie I a w spotkaniu opłatkowym uczestniczyli rodzice, którzy przygotowali tradycyjne wigilijne potrawy.
Po raz kolejny uczniowie mogli wspólnie przeżyć historię Marii i Józefa, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajence. Jednak to właśnie do nich i małego Jezuska przybyli pasterze i trzej mędrcy by złożyć pokłon i dary. A od złego Heroda obronił ich nie kto inny tylko... mały diabełek, który był dobry i w nagrodę nie tylko zaprzyjaźnił się z prawdziwym aniołem, ale także został nim sam. Całość przedstawienia przeplatana była kolędami i pastorałkami. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów zaowocowało wspaniałym spektaklem, który wywarł duże wrażenie na widzach. Dzieci zaprezentowały się wspaniale. Jasełka odbyły się dzięki zaangażowaniu pań: Bożeny Okrągłej, Jolanty Jadeszko i Reginy Sus. Oprawa muzyczna i piękna dekoracja to zasługa pani Katarzyny Niedźwieckiej.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: SP w Nowej Wsi Ełckiej oraz opublikowany na portalu Gmina Ełk: Jasełka i spotkania opłatkowe w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi Ełckiej
Oceń artykuł:

(0)