Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Podziel się:

Podziel się:

Warsztaty ''Majsterkowo" - karmnik dla ptaszków

Dnia 19 lutego 2019 r. uczniowie klasy 5C ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku wzięli udział w warsztatach – Majsterkowo. Tematem zajęć praktycznych był drewniany karmnik dla ptaszków.

Przed przystąpieniem do pracy uczniowie założyli ochronne fartuchy, po czym zajęli stanowiska, na których leżały przygotowane drewniane zestawy. Następnie dzieci zostały zapoznane z zasadami bezpiecznego używania narzędzi oraz instrukcją wykonania karmnika dla ptaków.

Uczniowie z zapałem zabrali się do pracy. Na pierwszy rzut oka zadanie wydawało się proste. W trakcie majsterkowania okazało się jednak, że wymaga ono dużo cierpliwości i dokładności. Potrzebna była również współpraca i wzajemna pomoc. Mimo zmęczenia i nerwów, efekty działań uczniów były wspaniałe.

Tradycyjnie na koniec warsztatów odbył się konkurs, w wyniku którego wyłoniony został najładniejszy karmnik. Nie tylko wyróżnionej uczennicy wręczono prezent, każdy uczestnik warsztatów otrzymał drobne upominki.

Zajęcia jak zawsze bardzo podobały się dzieciom. Jest to bowiem wspaniała odskocznia dla uczniów nie mających takich zajęć na co dzień.

Dzięki warsztatom Majsterkowo, uczniowie nie tylko rozwijają umiejętności manualne, pobudzają wyobraźnię, ale również rozbudzają w sobie pasję do samodzielnego majsterkowania.

Krzysztofa Jurska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Krzysztofa Jurska oraz opublikowany na portalu Ełk: Warsztaty "Majsterkowo" - karmnik dla ptaszków
Oceń artykuł:

(0)