Czwartek, 24 stycznia 2019. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Nie bądź obojętny na los innych. Jeden telefon może uratować życie.

2017-12-04 11:24:50 (ost. akt: 2017-12-04 11:29:25)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Policjanci podczas codziennych służb sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby narażone na utratę życia lub zdrowia z powodu wychłodzenia. Wzorową postawą wykazała się ełczanka, która powiadomiła służby o leżącym na ziemi pijanym mężczyźnie. Być może uratowała mu życie.

W niedzielę w godzinach wieczornych oficer dyżurny odebrał telefon od zaniepokojonej kobiety. Mieszkanka Ełku dostrzegła leżącego na ziemi pijanego mężczyznę, któremu nie była w stanie sama pomóc. Warunki atmosferyczne sprawiły, że mężczyzna był cały mokry.

47-latek w chwili interwencji był w stanie upojenia alkoholowego, trudno była nawiązać z nim kontakt. Nie mógł poruszać się o własnych siłach. Na zewnątrz panowała ujemna temperatura, więc mężczyzna znajdował się w okolicznościach realnie zagrażających jego życiu i zdrowiu. Jednym telefonem zgłaszająca kobieta być może uratowała życie 47-latkowi, ponieważ po badaniach lekarskich okazało się, że musi on zostać w szpitalu.

Mimo stale prowadzonych patroli miejsc zagrożonych funkcjonariusze nie są w stanie dotrzeć do wszystkich osób potrzebujących pomocy. Dlatego zwracamy się z apelem – jeśli zauważymy człowieka leżącego na chodniku czy śpiącego na ławce, nie pozostawajmy obojętni na los takiej osoby. Skuteczność naszych działań, uzależniona jest także od aktywności i wrażliwości naszych mieszkańców, którzy nie przejdą obojętnie wobec osoby narażonej na wychłodzenie.

O każdej niepokojącej sytuacji należy poinformować służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer alarmowy. Każdy taki sygnał zostanie sprawdzony. Jeden telefon może uratować komuś życie.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. edek #2390623 | 91.245.*.* 4 gru 2017 19:58

    Przytoczę jak działa policja: 30 listopada zgubił się na bagnach biebrzańskich człowiek, który zadzwonił o pomoc z komórki do policji w mońkach o godz. 13. Policjanci do godz. 16.30 utrzymywali z nim kontakt telefoniczny jednak nie zadziałali żeby go odnaleźć. O tej godzinie padła bateria w komórce. Dopiero po tym fakcie pojawił sie helikopter ale była już noc. Następnego dnia szukali już chyba tylko ciała. Do teraz nic nie znaleźli... Policja dobrze działa w świetle kamer i reflektorów.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages