Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Kto pilnuje czy stosujemy się do koronawirusowych nakazów?

2020-06-26 15:51:59 (ost. akt: 2020-06-26 16:11:42)
Otwarcie Galerii Handlowych

Otwarcie Galerii Handlowych

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Nasi czytelnicy twierdzą, że niedawno w ełckim Lidlu oraz Bramie Mazur pojawiła się policja, która kontrolowała, czy przestrzegane są wprowadzone przez rząd nakazy mówiące o noszeniu maseczek i zachowywaniu dystansu społecznego. Czy to prawda?

Nadal oficjalnie na terenie naszego kraju obowiązuje stan epidemii koronawirusa. Ełczanie, podobnie jak chyba mieszkańcy innych miast, w większości pościągali maseczki.

Władze rządowe i odpowiednie służby przypominają, że o ile noszenie maseczek nie jest wymagane w przestrzeni publicznej, to nadal trzeba je nosić w sklepach, urzędach, placówkach kultury i pojazdach komunikacji.

Pojawia się zatem zasadne pytanie: kto sprawdza, czy obostrzenia i nakazy noszenia maseczek są respektowane? Tym bardziej, że nasi czytelnicy twierdzą, że np. 23 czerwca służby kontrolowały w Ełku Bramę Mazur (galeria) oraz sklep Lidla. Policja twierdzi, że nie prowadzi takich akcji.

- Nie prowadzimy zorganizowanych i zaplanowanych akcji kontroli urzędów, sklepów itd. miejsc. Jeżeli podczas patrolowania miasta funkcjonariusze zauważają jakieś nieprawidłowości, wówczas dana osoba jest informowana, następnie pouczana. Mandat to ostateczność. W ostatnim czasie nikogo mandatem nie ukaraliśmy – mówi Agata Kulikowska de Nałęcz z KPP w Ełku.

Z kolei Straż Miejska - o ile przygląda się temu, czy ełczanie respektują nakazy – to prowadzi wyłącznie działania na zasadzie informowania i edukowania obywateli.

- W głównej mierze korzystając ze spostrzeżeń różnych osób stwierdziliśmy że chociażby w autobusach MZK nastąpiło rozprężenie jeżeli chodzi o przestrzeganie tych zasad. Są to działania na zasadzie akcji informacyjnej i przypominającej. Nic więcej – mówi szef ełckich strażników, Krzysztof Skiba.

Zapytaliśmy także komendanta, czy jego podwładni wizytowali 23 czerwca Bramę Mazur i Lidl w Ełku.

- Co prawda przypominamy ludziom, że są zasady i należy ich przestrzegać, ale po żadnych sklepach nie chodzimy – podkreślił Krzysztof Skiba

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (12) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. .Poz. 673ROZPORZĄDZENIERADY MINISTRÓWz dnia 1 #2939984 | 83.9.*.* 26 cze 2020 23:27

  osoby, która nie może zakrywać ust lub nosa zpowodu stanu zdrowia, całościowych zaburzeń rozwoju, nie-pełnosprawności intelektualnej wstopniu umiarkowanym albo głębokim lub niesamodzielności; okazanie orzeczenia lub zaświadczenia wtym zakresie nie jest wymagane

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. A tymczasem pod auchan #2939968 | 81.190.*.* 26 cze 2020 22:45

  Nielegalny zlot szrotów, kilkaset aut, nielegalne zgromadzenie nocnej jazdy

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Gość #2939938 | 5.184.*.* 26 cze 2020 21:00

  Rzeczniczka kłamie, zrobili nalot też na jedną z biedronek w Ełku. Ciekawe ile mandatów wystawili? Zablokowali drzwi i każdego sprawdzali. Nastało Państwo policyjne!!! PiSowskie zastraszanie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. X #2939912 | 89.228.*.* 26 cze 2020 19:28

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Ochrona w Bramie Mazur boi się odezwać do klienta !! Zatrudniają młodych nie mających doświadczenia w ochronie obiektów !

  2. Dushs #2939876 | 31.0.*.* 26 cze 2020 18:19

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Jakby policja kontrolowała to ochrona w Bramie Mazur dostałaby mandaty, bo sami nie noszą maseczek

  Pokaż wszystkie komentarze (12)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages