Czwartek, 15 listopada 2018. Imieniny Amielii, Idalii, Leopolda

Wiemy, jak zginął Daniel. Prokurator ujawnia nowe fakty

2017-01-02 13:13:06 (ost. akt: 2017-01-02 15:38:30)

Autor zdjęcia: Kamil Mróz

Niedawno pisaliśmy, że prokurator postawił zarzut 26-letniemu Tunezyjczykowi, który zadał śmiertelne rany 21-letniemu Danielowi. Wszystko wskazuje na to, że drugi obcokrajowiec usłyszy zarzut jeszcze dzisiaj, natomiast pozostali dwaj zatrzymani w związku z zabójstwem nie brali udziału w zdarzeniu.

Zobacz także: Tunezyjczyk z zarzutem zabójstwa 21-letniego Daniela Tunezyjczyk z zarzutem zabójstwa 21-letniego Daniela Zarzut zabójstwa prokurator postawił obywatelowi Tunezji w związku ze śmiercią 21-letnie Daniela. Po zabójstwie młodego człowieka w sylwestrową noc, pierwszego...
Zobacz także: Zamieszki w Ełku po śmierci 21-latka. Lokal z kebabem zniszczony Zamieszki w Ełku po śmierci 21-latka. Lokal z kebabem zniszczony Około 300 osób zebrało się na ulicy Armii Krajowej w Ełku, w miejscu śmierci 21-latka. Policja zatrzymała w tej sprawie czterech cudzoziemców. Zebrani...
Zobacz także: Nieznani sprawcy zdewastowali mieszkanie Tunezyjczyka Nieznani sprawcy zdewastowali mieszkanie Tunezyjczyka Wczoraj w nocy nieznani sprawcy wyważyli drzwi w mieszkaniu Tunezyjczyka, podejrzanego o zabójstwo i zdewastowali jego mieszkanie. O tym fakcie policja...
Prokurator Rejonowy przekazał nowe informacje w sprawie zabójstwa w sylwestrową noc 21-letniego Daniela. Zarzuty zostały przedstawione 26-letniemu obywatelowi Tunezji, natomiast jego współpracownik prawdopodobnie będzie oskarżony o udział w bójce z niebezpiecznym narzędziem.

— Sekcja zwłok właśnie się odbywa, jej wyniki mogą być znane w każdej chwili — mówi Wojciech Piktel, szef ełckiej prokuratury. — Prokurator wykorzysta wyniki przy doprecyzowaniu zarzutów postawionych podejrzanemu Tunezyjczykowi. Ten zarzut prawdopodobnie się nie zmieni, chodzi o przestępstwo z artykułu 148 par. 1 kodeksu karnego zagrożone karą dożywocia. Po przeprowadzeniu czynności z tłumaczem skierujemy wniosek o tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące. Cały czas ustalamy rolę drugiego mężczyzny, który brał udział w szamotaninie. Obywatelowi Algierii prawdopodobnie postawimy zarzut udziału w bójce z udziałem niebezpiecznego narzędzia. Rozważamy skierowanie wniosku o tymczasowe aresztowanie, to uzależnione jest od postawy procesowej podejrzanego. Cały czas analizujemy zebrany materiał, ale wszystko wskazuje na to, że pozostali dwaj zatrzymani obcokrajowcy nie brali udziału w zdarzeniu, w tej chwili występują w charakterze świadka.

Tunezyjczyk przyznał się do użycia noża w bójce.

— Obywatel Tunezji początkowo nie przyznał się do popełnienia czynu, ale w wyjaśnieniach potwierdził fakt, że użył w bójce noża, który zabrał z lokalu gastronomicznego. Podejrzany w swoich wyjaśnieniach wskazał na fakt, który wydarzył się przed bójką, który mógł zaognić sytuację. Przed dokładnym przeanalizowaniem materiału nie ujawniamy jednak niepotwierdzonych faktów.

Prokurator przedstawił wstępnie ustalony przebieg tragedii w sylwestrową noc, około godziny 23. Zdarzenie przebiegało dwufazowo. 21-letni Daniel wszedł do lokalu razem ze znajomym. Prawdopodobnie w lokalu doszło do kłótni. Później Daniel zabrał dwie butelki napoju nie płacąc za nie, a za nim wybiegło dwóch podejrzanych. Doszło do szarpaniny, podczas której Tunezyjczyk, kucharz dwukrotnie dźgnął Daniela. Chłopak doznał ran w tak newralgicznych miejscach, że umrał prawie natychmiast po dźgnięciach nożem.

Znajomy Daniela pozostał w lokalu, później z niego wyszedł, aby wrócić po chwili i wrzucić do środka petardę. On również jest na bieżąco przesłuchiwany w charakterze świadka. Tunezyjczyk i Algierczyk, którzy bili się z Danielem, wrócili do lokalu. Jak twierdzi prokurator, są dowody na to, że obcokrajowcy nie udzielili pomocy chłopakowi. Istnieje też podejrzenie, że po całym fakcie udawali, że nic nie wiedzą i sami dopytywali przechodniów, co się stało.

Z informacji uzyskanych od prokuratora wynika również, że pokrzywdzony 21-latek był dwukrotnie karany. W 2016 roku miał sprawy za groźby i rozbój. Z kolei Tunezyjczyk i Algierczyk nie byli do tej pory karani. W lokalu wcześniej nie dochodziło do żadnych spięć. Lokal Algierczyk prowadził od kilku miesięcy.

Od sąsiadów lokalu z kebabem niewiele możemy się dowiedzieć, jak twierdzą nigdy nie dochodziło tam do takich sytuacji. —Nic nie mogę o nich powiedzieć, ponieważ byli zamknięci w sobie. Nie mówili "dzień dobry", ani "do widzenia", ale nigdy tam krzyków i hałasu nie było — opowiada kucharz z lokalu obok. — Jednak to co się stało to straszna tragedia — dodaje.

Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (255) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. beholder1488 #2171298 | 88.156.*.* 30 sty 2017 23:52

  Eye-for-an-eye

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. czytając komentarze #2152326 | 195.136.*.* 5 sty 2017 23:29

  zaczyna ogarniać mnie przerażenie.Wg wielu osób za zwinięcie 2 napojów i ,,bycie patolem należy się śmierć...Dlaczego ci biedni ograbieni z kilku manych złp po prostu nie wezwali policji? Idąc takim torem myślenia ,powinni wyżnąć w pień wszystkich złodziejaszków, którzy coś komuś zwędzili. Usprawiedliwianie zbrodni jest karygodne! Od wymierzania sprawiedliwości są odpowiednie organy państwowe. Mieszkamy w Polsce, tu nie obowiązuje jeszcze-na szczęście-prawo zwyczajowe arabów!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Jarosław Zawsze Dziewica #2149996 | 178.235.*.* 3 sty 2017 16:52

  Morał z tego taki: nie wyciągaj łap po nie swoje!

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. A teraz wyobraźcie sobie... #2149780 | 178.162.*.* 3 sty 2017 12:42

   analogiczną sytuację... Polaka w Tunezji prowadzącego Bar i zabicie z zimną krwią złodzieja... Wiecie co by było? Najprawdopodobniej Polak zostałby zlinczowany przez rozwścieczony tłum w ciągu kilkudziesięciu minut, mienie jego zakładu zostałoby rozkradzione, a ichnia policja bałaby się nawet interweniować, wszczynając śledztwo dopiero po staraniach naszej ambasady w Tunisie... Zrozumcie, że to jest inna, obca nam cywilizacja, inna mentalność. Muzułmanie w myśl Koranu mają "moralne" prawo nas (nieczystych) zabijać - coś niedopuszczalnego w naszym (chrześcijańskim) systemie wartości. W ZEA za posiadanie krzyżyka czy Bibli idzie się do więzienia, nie może tam powstać żaden kościół inny niż "meczet", kobiety mają zakaz prowadzenia samochodów, a po gwałcie są niejednokrotnie kamienowane jako "nieczyste", kara publicznej chłosty, kamienowania, odcięcia kończyn jest propagowana nawet na dzieciach, np. posądzonych o obrazę mahometa.

   Ocena komentarza: warty uwagi (75) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. Marcin Techniczny #2149655 | 79.184.*.* 3 sty 2017 10:13

    Młody nie chodził do szkoły to nie wiedział : Oko za oko.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (255)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages